Firma Gabel jest bardzo dobrze znana w środowisku Nordic Walking. Naszych kijów używają zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Współpracujemy z takimi organizacjami i imprezami jak:

 • Nordic Walking Poland
 • Marsz po zdrowie
 • Korona Polski
 • Chodzezkijami.pl
 • Nordic Sport & Events
 • Nord Walk

Poniżej przedstawiamy ambasadorów marki Gabel w dyscyplinie Nordic Walking:

MARCIN SZULC

Prezes Nordic Walking Polska (NWPL) – organizacji działającej pod patronatem twórcy Nordic Walking Marko Kantaneva, zrzeszającej liderów i największe kluby NW w kraju. Największymi osiągnięciami NWPL są:

 • Organizacja cyklu zawodów Korona Polski- Puchar Polski w Nordic Walking,
 • Mistrzostwa Świata Nordic Walking w 2018 roku w Mosinie,
 • Wykształcenie ponad 3500 profesjonalnych instruktorów i sędziów Nordic Walking,
 • Stworzenie pionierskiego programu do obsługi treningów na świeżym powietrzu- Outrainer.com .

Razem z małżonką Heleną, jako pierwsi w kraju pod marką MarszPoZdrowie.pl wprowadzili zajęcia biegowe i funkcjonalne z wykorzystaniem kijów. Zrewolucjonizowali tym samym treningi na świeżym powietrzu, do których doskonale sprawdzają im się ultralekkie kije Gabel FX-75, z rękawiczkami Ergo Lite NCS. Ich dwuletnia córeczka stawia już pierwsze kroki z prześlicznymi Gabelami  Nordic Energy.

ANETA DOWIEDCZYK

Aneta Dowiedczyk – jedna z pionierek Nordic Walking w Polsce. Działa z pasją nieprzerwanie od 2007 roku. Instruktor Nordic Walking, instruktor rekreacji ruchowej – fitness, instruktor Gymstick, animator czasu wolnego. Trener w Szkole Instruktorów Nordic Sport (ponad tysiąc przeszkolonych Instruktorów Nordic Walking). Właścicielka Nordic Sport & Events. Promotorka Nordic Walking i Gymstick. Prowadzi treningi w Warszawie, szkoli instruktorów w całym kraju. Organizator eventów i warsztatów pro-zdrowotnych. Nordic Walking to jej sposób na życie, z kijami chodzi również jej 10-letnia córka. Na co dzień używa najlepszych karbonowych kijów Gabel FX-75 Snake Carbon.

PRZEMYSŁAW STUPNOWICZ

Przemysław Stupnowicz przygodę z nordic walking rozpoczął w styczniu 2012 roku. Posiada uprawnienia 👉 instruktor NW (od 2014 roku), sędzia NW (od 2015 roku), trener przygotowania motorycznego (od 2019 roku).

Zajęcia prowadzi nieprzerwanie od 2015 roku. Organizator oraz współorganizator wielu imprez dedykowanych miłośnikom NW 😊 Zdobywał złote medale MP w nordic walking na dystansach 20 km, półmaratonu i maratonu 🏅Vicemistrz świata w półmaratonie z 2013 roku. Obecnie trener zawodników NW, chodu sportowego i biegaczy. Założyciel Łódzkiej Szkoły NW. Ultramaratończyk, który przebiegł ponad 100 maratonów, rekordzista kraju w biegu 12h U23, Mistrz Polski w biegu 24h kat. 20-29 lat. Autor książki Kod zwycięstwa. Jak ultramaratończycy pokonują swoje słabości.

Kije Gabel FX-75 Snake Carbon.

ŁUKASZ WITCZUK

Fan wszelkich rodzajów sportu. Pasjonuje się siatkówką i pływaniem. W Nordic Walking zdobył:

 • Mistrzostwo Europy na 5 km i 10 km,
 • Drużynowe Mistrzostwa Polski i Świata
 • Wicemistrzostwo Europy w sprincie 4×1000 metrów.

Wieloletni działacz i organizator marszy charytatywnych i sportowych. Członek zarządu, szkoleniowiec, trener kadry NWPL, główny sędzia ogólnopolskich i międzynarodowych zawodów. Dzięki jego zaangażowaniu najlepsi zawodnicy w Polsce chodzą nie tylko szybko, ale również są wizytówką świetnej techniki Nordic Walking. Ze względu na wzrost ponad 180cm, do treningów potrzebuje niezwykle lekkich, ale również mocnych kijów. Doskonale przy takich obciążeniach sprawdzają mu się Gabele FX-75.

 

RENATA JACHIMOWICZ

Była lekkoatletka, reprezentantka Kadry Polski w biegach przez płotki i sprintach. Od zawsze związana ze sportem, absolwentka AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO Warszawa. Trenerka LA. Od trzech lat trenuje Nordic Walking, współpracując z Łukaszem Witczukiem. Od tego czasu zdobyła wiele tytułów i statuetek. Do najważniejszych należą

 • Tytuł Mistrzyni Europy i Mistrzyni Świata wśród kobiet na dystansie 5 kilometrów.

W walce po najwyższe lokaty wspierają ją na zawodach Gabele, model FX-75, natomiast w długie podróże mega krótkie Gabel Tour XT

 

ARTUR WOŁOSZKA

Jeden z najbardziej utalentowanych sportowców Nordic Walking młodego pokolenia. Jest doskonałym przykładem, że ta aktywność dotyczy nie tylko seniorów. Pod okiem trenera kadry Łukasza Witczuka wywalczył w 2018 roku:

 • Mistrzostwo Polski na dystansie 10km,
 • Wicemistrzostwo Świata na 10km,
 • Pierwsze miejsce w Pucharze Europy na 5 i 10km.

Jak sam o sobie mówi: “Sport, turystyka aktywna na terenach wiejskich od najmłodszych lat dawały mu radość, satysfakcję oraz motywację do samorozwoju. Nordic Walking to doskonała możliwość obcowania z naturą, podziwiania piękna malowniczych krajobrazów. Na długie samotne wojaże chętnie zabiera ze sobą Gabel Vario S-9.6, w ulubionym limonkowym kolorze.