O marce

Gabel – Made In Italy

Historia marki Gabel sięga 1956 roku, gdy jej założyciel – znakomity włoski narciarz Galdino Beltramello – rozpoczął produkcję kijów narciarskich i trekkingowych. To od początkowych liter jego imienia i nazwiska pochodzi nazwa marki. Do dnia dzisiejszego Gabel jest synonimem jakości, designu i innowacyjności technologicznej. Opatentowane rozwiązania wprowadzane na rynek przez włoskiego producenta wyznaczają kierunek rozwoju branży i sytuują markę na pozycji lidera rynku kijów sportowych.
 
Sekretem sukcesu marki Gabel jest konsekwencja – zarówno pod względem rozwoju technologicznego, jak i niepowtarzalnego designu kijów, które cieszą się uznaniem tysięcy odbiorców w 36 krajach świata. Pomimo dynamicznego rozwoju firma oparła się trendowi przenoszenia produkcji na Daleki Wschód: 100% wzorów i 90% produkowanych kijów powstaje w fabryce w miejscowości Rosa w północnych Włoszech.
 

Kije trekkingowe Gabel – początek nowej historii

W 1997 roku Gabel jako pierwszy producent wprowadził na rynek kompletną linię teleskopowych kijów trekkingowych. Kolekcja zrobiła furorę na Europejskich Targach Outdoor w Friedrichschafen i dała początek nowemu rozdziałowi w historii marki. Aktualna kolekcja kijów trekkingowych Gabel kontynuuje tamten sukces, a linie produktów dla miłośników nordic walking, biegów górskich, narciarstwa alpejskiego, biegów narciarskich i skitouru w pełni dorównują jej pod względem jakości. Marka może się pochwalić innowacyjnymi technologiami i kilkoma opatentowanymi rozwiązaniami.

Odpowiedzialność społeczna biznesu po włosku

Gabel łączy zaawansowanie technologiczne z troską o ochronę środowiska. Wierząc, że zrównoważona działalność biznesowa zawsze musi uwzględniać etyczne i odpowiedzialne wybory, firma wdraża w swojej produkcji szereg proekologicznych rozwiązań, w tym recycling, redukcję emisji zanieczyszczeń i negatywnego wpływu na środowisko. Odpowiedzialność społeczna firmy znajduje odzwierciedlenie także w warunkach zatrudnienia: Gabel niezmiennie utrzymuje europejskie standardy prawa pracy oraz poszanowania i egzekwowania praw pracowników.

Be different, be Gabel

Liczba zadowolonych użytkowników produktów Gabel sukcesywnie rośnie, także za sprawą dynamicznej strategii marketingowej. Firma współpracuje bowiem z wieloma uznanymi sportowcami i pasjonatami outdooru z całego świata. Jeśli i Ty chcesz testować produkty firmy, zapraszamy do kontaktu: jako polski dystrybutor marki Gabel budujemy krajową grupę jej ambasadorów!