O marce

Historia marki GABEL sięga roku 1956 kiedy Galdino Beltramello, znakomity włoski narciarz i sportowiec rozpoczął produkcję kijów narciarskich oraz trekkingowych. Nazwa Gabel pochodzi od dwóch pierwszych liter imienia oraz nazwisko założyciela firmy. Do dnia dzisiejszego produkty marki to synonim jakości MADE IN ITALY, designu oraz innowacyjności technologicznej, która stała się znakiem rozpoznawczym włoskiego producenta. Obecnie można śmiało powiedzieć, że GABEL jest liderem w sektorze kijów sportowych wyznaczając kierunki rozwoju branży wprowadzając na rynek opatentowane rozwiązania.
 
Swój sukces marka zawdzięcza konsekwencji w działaniach zarówno jeśli chodzi o dział Badań i Rozwoju jak również niepowtarzalnemu stylowi produkowanych kijów, które znalazły entuzjastów już w 36 krajach świata. Gabel nie oparł się powszechnemu trendowi przeniesienie europejskiej produkcji na Daleki Wschód. Do dnia dzisiejszego 100% wzorów oraz 90% produkowanych kijów tworzy w swojej fabryce w miejscowości Rosa zlokalizowanej 80 km od Wenecji.
 

W roku 1997, GABEL jako pionier rynku, wprowadził kompletną linię teleskopowych kijów trekkingowych. Ta kolekcja została bardzo dobrze odebrana na Europejskich Targach Outdoor w Friedrichschafen. Dzisiaj, kolekcja kijów trekkingowych kontynuuje ten sukces wraz z linią produktów dedykowanych uprawianiu nordic walking, biegów górskich, narciarstwu alpejskiemu, biegom narciarskich i skitourom. Gabel prowadzi bardzo dynamiczną strategie marketingową, której efekt to dziesiątki sportowców zawodowców i amatorów na całym świecie korzystających i testujących produkty firmy. Obecnie budujemy w Polsce lokalną grupę ambasadorów marki – zapraszamy do kontaktu: rondo@rondo-distribution.pl

GABEL, ze względu na swoją unikatową jakość oraz niepowtarzalny desing uczynił swoje produkty pożądane na całym świecie i ustanowił nowe standardy dla najwyższej jakości sprzętu. Każdy nowy sezon przynosi kolejne wyzwanie dla poprawy jakości i poszerzenia kolekcji o nowe innowacyjne kije. Na dowód tego Gabel może pochwalić się opatentowanymi rozwiązaniami zastosowanymi w swoich produktach [więcej w zakładce TECHNOLOGIE], Są to m.in.:

GABEL łączy zastosowanie zaawansowanych technologii przy produkcji ciągle unowocześnianych produktów ze specjalną troską o ochronę środowiska naturalnego przez włączanie się w recycling, zmniejszanie zanieczyszczania i negatywnego wpływu na środowisko, wierząc że działalność biznesowa zawsze musi uwzględniać etyczne i odpowiedzialne wybory. Co więcej, fabryka kijów marki GABEL spełnia wszystkie europejskie standardy zatrudnienia z poszanowaniem prawa pracy oraz zasad społecznej odpowiedzialności biznesu.

To dla nas wielki zaszczyt, że będziecie Państwo używać naszych produktów!