OPATENTOWANE PRZEZ GABEL

N.C.S. STRAP to opatentowany przez markę GABEL zintegrowany system paska i rękojeści. Używając kijów z tym systemem masz pewność najlepszego chwytu. Najwyższej jakość materiał zastosowany w pasku pozwoli Ci utrzymać kij zawsze blisko mięśnia kciuka - podczas wypuszczenia go z dłoni niemal automatycznie wróci na swoje miejsce maksymalizując siłę odepchnięcia w rytmie gwarantującym sukces twojego marszu czy biegu. Co więcej, za pomocą jednego kliknięcia jesteś w stanie wypiąć pasek z rękojeści by później bez najmniejszych kłopotów wpiąć go z powrotem - szczególnie ważne podczas biegów górskich czy marszu.
GABEL ANTI IMPACT [A.I.] - co kryje się za opatentowanym przez nasza firmę systemem? Od 60 lat produkty marki Gabel zyskały wiele pozytywnych opinii i miliony użytkowników na całym świecie. Zadowolenie Klientów wyrażane jest, zarówno wobec kijów bez regulacji jak i tych regulowanych, z których korzystają profesjonaliści, zaawansowani amatorzy oraz Ci, którzy traktują marsz z kijami wyłącznie rekreacyjnie. Dla tej szerokiej grupy Klien- tów Gabel opracowuje szereg rozwiązań ułatwiających korzystanie z kijów wsłuchując się w opinie lekarzy, instruktorów i propagatorów marszu z kijami. W efekcie opracowaliśmy i opatentowaliśmy system ANTI - IMPACT, który pochłania drgania wywołane zetknię- ciem kija z podłożem. System niweluje wibracje, które w sposób bolesny mogę przedostać się do twoich nadgarstków czy łokci. W systemie ANTI IMPACT [A.I.] użyliśmy specjalne tuleje, które zawierają w sobie mikrokomórki tworząc poduszkowatą powłokę - materiał często używany jest w branży samochodowej przy produkcji najwyższej klasy amortyzatorów. Dedykowana tuleja zamontowana jest w system regulacji kijów. W naszym dziale badań i rozwoju poddaliśmy wnikliwym testom wszystkie dostępne na rynku systemy redukcji drgań. Nasze wnioski są jednoznaczne. Tylko system ANTI IMPACT redukuje drgania mierzone poniże 100 HZ - czyli wszystkie te powodujące kontuzje nadgarstków tzw. mrowienia oraz bolesne i bardzo trudne w leczeniu zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej czyli tzw. “łokieć tenisisty”. Dedykowana grupa kijów ANTI IMPACT w kolekcji GABEL przeznaczona jest dla wszystkich amatorów nordic walking czy marszu/trekkingu. Szczególnie polecamy system użytkownikom, którzy często chodzą po twardym podłoży, intensywnie schodzą po stromych odcinkach lub w przeszłości cierpieli na mrowienia nadgarstków lub “łokieć tenisisty”.
Opatentowany przez markę Gabel system szybkiego składania i rozkładania kija dający gwarancje maksymalnej sztywności podczas marszu lub biegu. Twist Lock sprawia, że Twoje kije są kompaktowe bez uszczerbku na ich sztywności! Ten system blokowania obsługiwany jest za pomocą dwóch prostych, łatwych i intuicyjnych kroków. Po prostu chwyć dłuższą część kija a dolną sekcje obróć o 90 °. Postępuj zgodnie z instrukcjami zilustrowanymi na kijku (otwarta / zamknięta kłódka). Jak tylko blokada zostanie zwolniona [otwarta kłódka] rozczłonuj elementy. Aby złożyć kije z powrotem, wystarczy ponownie umieścić dolną sekcję w górną, a następnie obrócić ją w kierunku zamkniętej kłódki, obracając o 90°. Po zablokowaniu poszczególnych sekcji możesz zacząć korzystać z kija. System Twist Lock został opatentowany przez firmę Gabel i stanowi znakomite rozwiązanie umożliwiające składanie kijów i utrzymanie ich sztywności i stabilności po rozłożeniu.